Prins

prins2023

Erik II Gerrits nieuwe prins van groeët Schaesberg!

Zaterdag 19 november 2022 is in het Streeperkruis te Landgraaf Erik Gerrits geproclameerd tot Prins Erik II van Groeët Schaesberg.

De vele aanwezigen werden getrakteerd op een avond bomvol gezelligheid. Na de opening trapte de band Palaver af met de grootste kölsche hits. Alvorens de abdicatie van regerend prins Ron I plaatsvond, danste Viënna nog een keer voor d’r Schaesbergse Vasteloavends Verein. Viënna neemt na meer dan 11 jaar actief te zijn afscheid als dansmarieke. Ze blijft nog toernooien dansen en dus meestrijden in de prijzen, maar het mee gaan als dansmarieke met de raad van eilef valt niet meer te combineren met het dansen op het hoogste niveau.

Hierna werd er op bijzondere wijze afscheid genomen van Prins Ron I. Prins Ron I kan terugkijken op een geweldig seizoen. Hij begon zijn regeerperiode met Jeugdprins Jayden I en zag tijdens een bomvolle kindermiddag daarna Jeugdprins Jorunn I op de bühne verschijnen. Met beide jeugdprinsen heeft hij de carnaval in Landgraaf en erbuiten op voortreffelijke wijze op de kaart gezet.

Na zijn abdicatie is Ron opgenomen in het gilde van de Oud Prinsen, beter bekend als de PrinseRoad Schaesberg. Bovendien heeft hij te kennen gegeven lid te willen worden van D’r schaesbergse Vasteloavends Verein en dus werd hij geïnstalleerd als lid van de raad van eilef.

Hierna werd de bühne vrijgemaakt voor een muzikaal intermezzo van Palaver. Hun vrolijke nummers deden alle emoties van de ontroerende abdicatie snel vergeten. De spanning in de zaal nam in rap tempo toe: wie zou de nieuwe prins van Groeët Schaesberg worden?

Na een ludieke act van d’r Schaesbergse Vasteloavends Verein werd Erik Gerrits onthuld als de nieuwe heerser van Groeët Schaesberg. Erik II is getrouwd met Ellis en heeft een dochter. In het dagelijkse leven is hij werkzaam op een accountsbureau en in het weekend te vinden op de sportvelden, voetballer bij het eerste elftal van vv Schaesberg, en slaat ook graag een potje tennis

Na de installatie tot prins Erik II van Groeët Schaesberg en het uit rijken van zijn huisorde was het tijd voor de prinsendans. Nadien mocht Erik II vele felicitaties in ontvangst nemen en stortte hij zich vervolgens in het feestgedruis op de muzikale klanken Palaver.. Het bleef nog lang gezellig….

De receptie van Prins Erik II is op zondag 8 januari 2020 in het Streeperkruis te Landgraaf, aanvang 11.11 uur

Jeugdprins

Sponsoren