Ron I Lindelauf nuije prins va groeët Schaesberg

Zaterdag 23 november 2019 is in het Streeperkruis te Landgraaf Ron Lindelauf geproclameerd tot Prins Ron I van Groeët Schaesberg.

De vele aanwezigen werden vooraf getrakteerd op een gevarieerd en bont programma van diverse artiesten. Na de opening was er een optreden van de Reënboag Kloeb-Haander, waarna zanger Frans Theunisz met veel enthousiasme zijn grootste hits ten gehore bracht. Alvorens de abdicatie van regerend prins Mathijs I, kregen de Oud Jeugdprinsen nieuwe verenigingordes omgehangen.

Hierna werd er op bijzondere wijze afscheid genomen van Prins Mathijs I.

Prins Mathijs I kan terugkijken op een geweldig seizoen. Hij begon zijn regeerperiode met Jeugdprins Kyle I en zag tijdens een bomvolle kindermiddag op 10 februari Jeugdprins Jayden I op de bühne verschijnen. Mathijs heeft met beide jeugdprinsen de carnaval in Landgraaf en erbuiten op voortreffelijke wijze op de kaart gezet. Ook in de maanden buiten de carnaval heeft Mathijs veel gelukzalige momenten beleefd, hij is getrouwd met zijn prinses Edyta en werd in oktober vader van zoon Viktor. Voor zijn abdicatie heeft hij zijn zoontje nog gedecoreerd met zijn laatste orde als prins.

Na zijn abdicatie is Mathijs opgenomen in het gilde van de Oud Prinsen, beter bekend als de PrinseRoad Schaesberg. Hierna werd de bühne vrijgemaakt voor de Heeringbiessere de winnaars van het OLCK  2019. Hun vrolijke nummers deden alle emoties van de ontroerende abdicatie snel vergeten. De spanning in de zaal nam in rap tempo toe: wie zou de nieuwe prins van Groeët Schaesberg worden?

Na een ludieke act van d’r Schaesbergse Vasteloavends Verein werd Ron Lindelauf onthuld als de nieuwe heerser van Groeët Schaesberg. Ron is geboren op 13 September 1962 , is getrouwd met Rosie en heeft een zoon Marvin. In het dagelijkse leven is hij werkzaam al legionella beheerder bij Wel Inspectie en is hij drummer bij de sjpass kapellen Oam Zat en Mit de Moel Dra. Maar die zullen hem nu even moeten missen.

Na de installatie tot prins Ron I van Groeët Schaesberg en het uit rijken van zijn huisorde heeft Viënna Hermans voor de nieuwe hooglustigheid haar nieuwe dans getoond. Na de prinsendans mocht Ron I alle felicitaties in ontvangst en stortte hij zich vervolgens in het feestgedruis op de muzikale klanken van carnaval door DJ Pascal Gielen.

De receptie van Prins Ron I is op zondag 5 januari 2020 in het Streeperkruis te Landgraaf, aanvang 11.11 uur